top of page

איך מעצבים מטבח מנצח? קבלו חמישה טיפים לתכנון יפה ופרקטי

עיצוב המטבח מתחיל בתכנון נכון. לכל שקע, לכל מגירה ולכל פינה במטבח יש חשיבות ולכן יש לקחת בחשבון מראש את כלל הפרטים, כדי להגיע לתוצאה שתתאים לאורח החיים והצרכים המדוייקים שלכם

דפנה גופר. עיצוב מטבח
תכננו מקומות אחסון

הגדרת הצרכים שלכם

איזה מטבח יש לכם היום? כדאי להקדיש תשומת לב למטבח הנוכחי ולהכין רשימה של דברים שהייתם רוצים לשפר או לשמר במטבח הבא. מה חסר לכם עכשיו? מה הכי חשוב לכם במטבח החדש? ולעומת זאת מה נראה או עובד מעולה במטבח הנוכחי שלכם ואתם רוצים שיהיה גם במטבח החדש? האם אתם מבשלים לעיתים קרובות במטבח? האם אתם מארחים הרבה? גרים בבית ילדים קטנים? מהי ההתנהלות במטבח בשעות שונות של היום, באמצע השבוע לעומת סוף השבוע? כתיבת סדר היום שלכם במטבח, תעזור לכם להבין ולהגדיר את הצרכים שלכם.


איך תראה התוצאה הסופית?

מטבח מודרני או כפרי, עם ידיות או בלי, מטבח כהה או מטבח בהיר... בטח דמיינתם וראיתם אינספור תמונות של מטבחים. אולי גיליתם משהו שאהבתם, או שדווקא התבלבלתם יותר? אני ממליצה לכם לבחון מטבחים של משפחה וחברים וללכת לתצוגות של מטבחים. להתבונן בצבעים, לגעת במרקמים ובחומרים ולהכיר פתרונות חדשים, כדי להבין מהו הסגנון המתאים לכם. עיצוב מטבח הוא כמובן לטווח ארוך ולכן כדאי להימנע מטרנדים שעכשיו נראים לכם מצויין ובעוד שנה עלולים להימאס. מומלץ להיצמד לבחירות קלאסיות ובכל מקרה - לבוא בראש פתוח.

כל החלטה היא נגזרת של הקודמת ולכן חשוב להיעזר באנשי מקצוע ולתכנן הכל עד הפרט האחרון. דמיינו שאתם רוכשים חיפוי קיר למטבח באלפי שקלים ומגלים שחתכו בו חורים לשקעים במקומות לא נכונים, או מגלים שהחלון במטבח לא יכול להפתח כי הוא נתקע בברז גבוה מדי. קיימות אינספור דוגמאות כאלה. מטבחים שהושקעו בהם מחשבה ומשאבים, בחרו להם צבעים וחומרים יפים אבל שכחו לקחת בחשבון את כלל הפרטים. אז מה כדאי לדעת? הנה כמה דברים חשובים:

#1 תכנון שטחי אחסון

כדאי להתחיל ברשימת מוצרי החשמל, המרכיבים והמוצרים במטבח הקיים שלכם ולהבין אילו סוגי אחסון, מגירות וארונות נדרשים במטבח החדש. גם בסוף התהליך, כשתוכנית המטבח הסופית מוכנה, חשוב לעבור על גבי השרטוט וממש לכתוב על גבי כל חלק במטבח, למה הוא מיועד ולוודא ששום פרט לא נשכח.


חשוב לקחת בחשבון כל דבר שיאוחסן במטבח ולמצוא לו מקום: שקיות, כלים חד פעמיים, מוצרי נייר ואפייה, נרות יום הולדת, אוכל של חיית מחמד, מקום למוצרים למיחזור ועוד ועוד וכמובן לתכנן את המיקום שלהם בהתאם למי משתמש בהם ומתי.


כך זה נראה במטבח שתכננתי:

תכנון מטבח דפנה גופר עיצוב פנים
כל הזכויות שמורות לדפנה גופר עיצוב פנים
תכנון מטבח דפנה גופר עיצוב פנים
כל הזכויות שמורות לדפנה גופר עיצוב פנים

#2 מיקום המדיח

טעות נפוצה היא למקם את מדיח הכלים מימין לכיור עבור אנשים ימניים ומשמאל עבור אנשים שמאליים. בפועל, זה בדיוק ההפך.

  • פעולה אחת היא החזקת ספוג הכלים והיא דורשת שימוש ביד החזקה שלנו.

  • פעולה שנייה היא הכנסת הכלים למדיח ולשם כך מספיקה היד החלשה שלנו. ולכן, אם יד ימין של אדם ימני תפוסה עם ספוג הכלים, נוח לו להכניס את הכלים למדיח עם ידו השמאלית – כשהמדיח נמצא מצד שמאל (ולא להחזיק את הכלי ביד שמאל ולהכניסו למדיח לכיוון ימין באלכסון).

דפנה גופר עיצוב פנים תכנון מטבח

אז לסיכום: לאנשים ימניים מומלץ למקם את המדיח משמאל לכיור ולאנשים שמאליים מומלץ למקם את המדיח מימין לכיור. זאת ההמלצה שלי, בהנחה שהמטבח שלכם מאפשר את זה כמובן ואם לא, זה לא נורא.


בכל מקרה, לעולם אל תמקמו את המדיח בין הכיור לכיריים, כדי שלא יחסום את המעבר במטבח כשהוא פתוח.

#3 משטח עבודה בקו אפס

אני יודעת שאני בדעת מיעוט בעניין ובכל זאת, אני ממליצה לתכנן את משטח העבודה במטבח, בולט מעט מעומק הארונות התחתונים.


כשמתכננים את משטח העבודה בעומק זהה לעומק הארונות התחתונים במטבח (קו 0), מתקבלת תוצאה יפה ונקייה לעין, אבל אני תוהה אם מעצבי המטבחים, שלאחרונה אני נתקלת שיותר ויותר מהם ממליצים על טרנד העיצוב הזה, עבדו פעם במטבח כזה.

בפועל, כשמשטח העבודה לא בולט מעט מקו הארונות התחתונים במטבח, כל הלכלוך גולש אל תוך הארונות והמגירות . אז נכון שזה נראה יפה, אבל השאלה אם זה שווה את התחזוקה והנקיון שזה מצריך? במילים אחרות - "עיצוב נקי", הוא לא תמיד באמת נקי. זה כמובן עניין של העדפה אישית, אבל זאת שאלה שלדעתי חשוב לתת עליה את הדעת בתכנון המטבח.

#4 גובה המגירות במטבח

קרה לכם שניסיתם לסגור את המגירה העליונה במטבח אבל משהו נתקע? לרוב זה יהיה אחד מכלי "ששת" – כף, תרבד או מצקת שנתקעים ומונעים את סגירת המגירה. בתצוגות מטבחים הם תמיד מסודרים מאוד יפה אבל במציאות, רובנו זורקים אותם למגירה ללא סדר מסויים.


חלוקת המגירות הסטנדרטית היא שחזית המגירה העליונה במטבח הוא 15 ס"מ ומתחתיה עוד שתי מגירות, שגובה החזיתות של כל אחת מהן הוא 30 ס"מ.


אבל אם מוסיפים למגירה העליונה כמה סנטימטרים בודדים, על חשבון המגירות התחתונות, הרווח הוא עצום. מגירת מטבח עליונה בגובה 17 או 18 ס"מ מבטיחה שכלים לא יתקעו בה וגם מאפשרת אחסון ספלים או כוסות במקום נגיש מתחת למשטח העבודה.


כדאי להשקיע במחיצות וחלוקות במגירות כדי לשמור על סדר וארגון החפצים במטבח. זה פרט קטן אבל הוא עושה הבדל גדול בשימוש יומיומי.


דפנה גופר עיצוב פנים
עיצוב: דפנה גופר. צילום: איל תגר


#5 תכנון גבהים במטבח למרות שיש למטבחים מידות סטנדרטיות, עבור אנשים גבוהים או נמוכים במיוחד, כדאי להתאים אישית את גובה משטחי העבודה במטבח בהתאם לצרכים שלהם. מפתיע לגלות שגם סנטימטרים ספורים עושים את ההבדל בשימוש לאורך שנים.

אם יש ילדים בבית, מומלץ - אם מתאפשר, למקם את המיקרוגל לצד תנור האפייה ולא מעליו כמקובל. אם מתכננים מקום אחסון לתבלינים, כדאי למקם אותם בגובה העיניים ולא בארונות התחתונים.

את שקע החשמל של המקרר מומלץ למקם מעל גובה המקרר ולא מאחוריו כפי שנהוג. באופן כזה ניתן לנתק את המקרר מהחשמל מבלי להזיז את המקרר.

זה נכון גם לגבי שקע למדיח - אותו מומלץ למקם מתחת לכיור, ולא מאחורי המדיח ושקע לתנור – אותו מומלץ למקם בארון שנמצא מעל התנור.

ולפני סיום

חשוב לא פחות - כדי לקבל הרגשה חמימה וביתית, כדאי להוסיף למטבח נגיעות אישיות כמו יצירות אמנות, תמונות משפחתיות, או קיר להצגת היצירות של הילדים וכמובן קצת צמחיה שתמיד מחייה כל חלל. לטיפים בנושא עיצוב סלון >>

Commentaires


Les commentaires ont été désactivés.
bottom of page